Zmiana zarządcy - PROINREM (czyli ... RAFIN / DEXPOL)

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

Gregor
Brama: 10G

Re: Zmiana zarządcy - PROINREM (czyli ... RAFIN / DEXPOL)

Postautor: Gregor » 3 years ago

Nie ma budżetu na nowe to jest śmieszne co miesiąc pobierają 3500 na naprawy i konserwację

Cfirek

Postautor: Cfirek » 3 years ago

Witam wszystkich

Co prawda ja być nie mogę na nieformalnym spotkaniu, ale w pełni popieram zmianę Zarządcy. Też zero kontaktu, buta kroczy przed upadkiem. Na zapytanie jakie są faktyczne i dlaczego tak duże koszty utrzymania miejsca parkingowego (62PLN) - odpowiedź żadna - "Mieli to Państwo zapisane w umowie sprzedaży" - cyrograf?. Czyli nie wiadomo ile za zarządzanie, ile za mycie, ile za żarówki. Mycie miało być co dwa miesiące, jest co pół roku, wymiana żarówek - jak się zechce - itd. Generalnie siedź cicho i płać. Mam olbrzymie wątpliwości, czy nie jest tak, że za niesprzedane miejsca parkingowe Rafin w ogóle płaci? Może tak, może nie..... skoro nie mamy dostępu do dokumentów. Kto to wie.... Rafin Rafinowi, krzywdy nie zrobi....

Ponieważ mnie nie będzie 03.08 - wydaje mi się, że warto wsłuchać się w głosy znajomych, która z firm Zarządzających we Wrocławiu jest na solidnym poziomie jakość/cena, i wtedy trzeba do nich uderzyć. Na zebraniu założycielskim możemy przedstawić kontrofertę i ją przegłosować. To, że 6-miesięczne wypowiedzenie, trudno. Ale to "tylko" pół roku i z głowy. Firma z Kontroferty, na pewno pomoże wszystko przygotować. Jeśli będzie miała na piśmie, przed zebraniem wspólnoty, że jej oferta ma poparcie 51%, wtedy na pewno będą z nami na 1wszym zebraniu wspólnoty i pomogą to przepchnąć. W ich interesie będzie przyprowadzić swojego prawnika i notariusza, żeby nam pod górkę nie robili.

Proinrem, z tego co mi pisali, po 3 powtórkach zapytania, planował 1wsze zebranie we wrześniu.
Jestem z klatki G. Mamy w mieszkaniu tylko biuro, nie mieszkamy zatem, ale chętnie podpiszę co potrzeba, na zebraniu wspólnoty też się pojawię. Proszę zbierającego podpisy o bezpośredni kontakt, wtedy umówię się na podpis :-) Oby nas było 51% :) Czas goni....

pozdrawiam wszystkich :-)

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 3 years ago

1. Co z wymiana pilotow do bramy (ostatnio jeden zostal skradziony i najprawdopodobniej bylo to spore ulatwienie dla drugiej kradziezy)
PROINREM: Powyższe rozwiązanie jest zbyt kosztowne i nie możemy sami decydować o takim wydatku.
- napisalam, ze moze warto byloby napisac taka infromacje do mieszkancow w tej sprawie i zapytac czy chca poniesc koszt..

2. Co z niedzialajacym oswietleniem w garazu juz trzeci tydzien (conajmniej)?
PROINREM: Konserwator podczas mycia garażu uzupełnia oświetlenie. Wszelkie uwagi proszę kierować bezpośrednio do niego, by mógł ma bieżąco usuwać problem, tel. 607327427.
- napisalam, ze oswietlenie w dalszym ciagu nie jest uzupelnione. Uwagi kierowane sa do ProInrem, bo to oni sa zarzadca i niech sami kontaktuja sie bezposrednio ze swoim pracownikiem. Biorac pod uwage fakt, ze za remonty i naprawy pobieraja spora zaliczke...

3. Zmiana kodu administracyjnego, ktorego uzywaja wszyscy budowlancy i ekipy dewelopera.
PROINREM: Kod administracyjny przynależny administracji zostanie zmieniony w przyszłym tygodniu, ponieważ osoba która się tym zajmuje jest jeszcze na urlopie. Właściciele będą mogli używać tylko swoich indywidualnych kodów.
- nie ma zastepstwa?

4. Drzwi z klatki wew do garazu.
PROINREM: Drzwi do garażu i windy nie mogą być zamknięte, ponieważ są to drzwi przeciwpożarowe i ewakuacyjne.
Dlatego klucz master do nich nie pasuje.
- tydzien temu upierali sie, ze pasuje..

beata

Postautor: beata » 3 years ago

Cześć wszystkim,

ja również nie dam rady pojawić się na spotkaniu 3.08, ponieważ nie będzie mnie we Wrocławiu, ale w 100% zgadzam się z wszystkim co zostało powiedziane nt. firmy "zarządzającej" i jestem za tym, żeby ją zmienić tak szybko, jak to możliwe.

Byłoby super, gdyby ktoś z obecnych na spotkaniu zechciał poświęcić czas i spisał, co udało Wam się ustalić i podzielił się tym na forum.
Z góry serdeczne dzięki!

Marzena

Postautor: Marzena » 3 years ago

... a dlaczego wszyscy mieszkańcy mają ponosić koszty skradzionego pilota do bramy garażowej? Każdego z nas może spotkać włamanie do auta, ale nie kuśmy zostawiając w nim cenne przedmioty.

natlas

Postautor: natlas » 3 years ago

Ja mam taki pomysł, żeby osoby, które nie mogą być na spotkaniu 3/8 napisały o tym w wiadomości prywatnej Adminowi strony, najlepiej już bez nicków, konkretne mieszkania, żebyśmy wiedzieli ile osób możemy brać pod uwagę licząc te 51%.
A po drugie dobrze byłoby jakiekolwiek nasze ustalenia przekazywać sobie na części forum zarezerwowanej tylko dla mieszkańców. I tu pytanie do Admina: czy ta część jest uruchomiona, potrzebujemy do niej jakieś hasłą?

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 3 years ago

Marzena pisze:... a dlaczego wszyscy mieszkańcy mają ponosić koszty skradzionego pilota do bramy garażowej? Każdego z nas może spotkać włamanie do auta, ale nie kuśmy zostawiając w nim cenne przedmioty.

Narazie nikt nie kaze nikomu ponosic zadnych kosztow. Chodzi raczej o poznanie mozliwosci jakie mamy i zwrocenie uwagi na to, ze zarzadca nie robi nic:/ zero inicjatywy, pomocy i aktywnosci w temacie..

Forest

Postautor: Forest » 3 years ago

Kamisa2017 pisze:Dodam, ze pisze do proinrem od dawna odnosnie wymiany zarowek na parkingu, bo sporo nie dziala i jest ciemno.. zero odpowiedzi. Pytalam Pana Jana czy moze to zalozyc/wymienic powiedzial, ze zarzadca nie ma budzetu na nowe..

Widziałem, jak podczas mycia garażu pan Jan wymieniał świetlówki i teraz jest trochę lepiej. Ale by się przydał gruntowny przegląd oświetlenia garażu.

kogut

Postautor: kogut » 3 years ago

nadal nie mieszkam jeszcze na Reymonta, nie mogłem też być na spotkaniach nieoficjalnych i tym ostatnim (26 września) z zarządcą. Jestem za zmianą, ale naturalnie jeśli nowy będzie transparentny / wybrany świadomie / adresował nasze potrzeby
Odezwę się do natlas, gdyż z postów w tym wątku (i wątku podsumowanie spotkania ) wydaje się, że koordynujesz chętnych :-)

Wróć do „Przed zakupem”