Zmiana zarządcy - PROINREM (czyli ... RAFIN / DEXPOL)

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

E_Bathory

Re: Zmiana zarządcy - PROINREM (czyli ... RAFIN / DEXPOL)

Postautor: E_Bathory » 3 years ago

Cześć,

Jestem jak najbardziej za zmianą. Z tego co się orientowałam to konieczne jest zwołanie zebrania naszej Wspólnoty i uchwalenie przynajmniej 51% głosów uchwały o zmianie zarządcy, tylko musi być przy tym Notariusz. Jedynie pozostaje ustalić kwestię czy nie będzie konieczna zmiana zapisów w naszych aktach notarialnych.

benneta

Postautor: benneta » 3 years ago

Również jestem za zmianą..

benneta

Dostaliscie może od pro inrem rozliczenie za okres od marca do końca czerwca?
Dla mnie to jest tak dziwnie rozpisane i trochę niezrozumiałe a do tego naliczyli takie kwoty,że za głowę się załapałam..

JacekL

Postautor: JacekL » 3 years ago

Mamy nawet oddzielny temat, w którym nad tym ubolewamy ;))

benneta

Sorki,nie zauważyłam :-)

HiMMW

Postautor: HiMMW » 3 years ago

My też jesteśmy za zmianą - to jest konieczne. Nawet jeśli jest okres wypowiedzenia to trzeba to ruszyć, jak najszybciej. Myślicie, że takie wysokie dopłaty za ogrzewanie mogą wynikać z tego, że grzali na maxa aby osuszyć mieszkania/budynek i teraz te koszty trzeba jakoś sobie odbić-czyli przerzucić na mieszkańców ? Kiedy zebranie ?

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

! Wiadomość z: Administrator
Jestem po półgodzinnej rozmowie z prezesem innego zarządcy/spółdzielni - http://zarzadca.wroc.pl/
Wieczorem podeśle im swój akt i dokumenty związane z naszą nieruchomością żeby mogli przygotować nam ofertę zarządu.

Z tego względu, że nasz deweloper wpisał nam zarząd przez ProInrem w akt notarialny, a spotkanie Wspolnoty jeszcze sie nie odbylo (co jest bardzo dziwna praktyka) nie mielismy mozliwosci ustalenia/wgladu w budzet osiedlowy, planowane wydatki oraz nie mozemy wnioskowac o wglad do dokumentacji, jak sa rozdzielone koszta, za co placimy itd..

Kroki, które musimy poczynić w celu zmiany zarządcy:

1. Zawnioskować do zarządcy o jak najszybsze zwołanie spotkania Wspólnoty mieszkaniowej w celu zmiany sposobu zarządu nieruchomością.
    2. Wybrać sposród mieszkańcow (3-5 osób) zarząd indywidualny, który bedzie uprawniony do zmiany firmy zarzadzajacej. Musi odbyc sie to w obecnosci notariusza. Musimy miec ponad 50% głosów wszystkich mieszkańcow nieruchomości. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tyle zebrać nie ma sensu zwoływać zebrania, bo uchwała nie przejdzie, a prawdopodobnie poniesiemy koszty obecności notariusza.
    3. Jezeli uda wybrać się zarząd indywidualny sposród mieszkańcow będziemy mogli wybrać ofertę innej firmy oraz wypowiedzieć umowę ProInrem z okresem wypowiedzenia (nie będzie sytuacji, że zostaniemy na lodzie z wywozem smieci, sprzataniem itd.)

Nie przeglądałem jeszcze naszej umowy deweloperskiej i przyrzeczonej, więc nie jestem na 100% pewien czy taki tryb nas obowiązuję, ale wszystko na to wskazuję. Obawiam się, że deweloper mógł zawrzeć jakieś zapisy utrudniające nam zmianę zarządu.

Gdy dostane oferte od Zarzadca.wroc.pl to ją tu wrzucę.
Skonstaktuję się jeszcze z firma Domus - http://zarzadca.wroclaw.pl/. Strona i jej funkcjonalności są całkiem przekonujące.

Jeżeli znacie inne firmy zarządząjące bądź w poprzednich budynkach mieliście dobre relacje ze spółdzielnią to dzwońcie do nich i orientujcie się co i jak.

Ags

Postautor: Ags » 3 years ago

Kilku moich znajomych mieszka w inwestycjach zarządzanych przez firmę Domus i bardzo jej nie poleca, ze względu na wysokie koszty i nieczytelne rachunki (a tego chyba właśnie chcemy uniknąć ;) )
Ostatnio obiło mi się o uszy, że ta firma jest w porządku https://www.domicilium.pl, warto byłoby sprawdzić ;)

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

Ags pisze:...

Ok, olewam DOMUS :) Czy ktoś mógłby skontaktować sie z Domicilium i wypytać co i jak?

Rohluk
Brama: 10F

Postautor: Rohluk » 3 years ago

Zmiana jest rzeczą konieczna - jednak wg artykułu poniżej należałoby się za to zabrać metodycznie, czyli punkt po punkcie zorganizować rzeczy bez których ta dyskusja nie ma sensu. Jeśli rzeczywiście okres wypowiedzenia trwa 6 miesięcy, to jesteśmy w lekkiej dupie, ale mimo wszystko warto spróbować.

Proponuje stworzyć listę osób, które podejmą sie przynajmniej jednego punktu, ja ze swojej strony mogę wywiesić informacje w klatce 10F o możliwości skorzystania z odwołania zarządcy oraz przejść się po mieszkaniach i zebrać podpisy od właścicieli, wg info które posiadam wystarcza podpisy właścicieli mających minimum 10% własności wspólnoty (każde mieszkanie wg metrażu to jakiś tam procent). Proponuje żeby jedna osoba z każdej klatki się zgłosiła i zrobiła podobna rzecz.

Kolejnym punktem jest zwołanie "nieoficjalnego" spotkania,ponieważ lepiej obgadać na żywo niż klepać tutaj na forum,mogę zrobić minutki z takiego spotkania żeby każdy był na bieżąco.

A i poza tym jestem otwarty na propozycje bądź zastrzeżenia :)

http://www.gs24.pl/archiwum/art/5361846 ... ,id,t.html

Wróć do „Przed zakupem”