Informacje na temat dewelopera

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

chopec

Informacje na temat dewelopera

Postautor: chopec » 3 years ago

Skorzystam z Waszej gościnności na tym forum i zaproponuje taki wątek dla osób, które czytają o Waszej inwestycji.

Rozglądam się za mieszkaniem i trafiłem na inwestycje Rafinu m.in. na Wybrzeżu Reymonta i na Kępie Mieszczańskiej. Co możecie powiedzieć o tym deweloperze. Czy umowę deweloperską sporządzają uczciwie? Na co zwracać uwagę? Z góry dzięki za odpowiedź.

Radosław

Re: Informacje na temat dewelopera

Postautor: Radosław » 3 years ago

Ponawiam temat. Czy kupili byście po raz drugi u tego dewelopera.

Ola

Postautor: Ola » 3 years ago

nie. a gdyby istniała maszyna do podróżowania w czasie, to nie kupiłabym nawet ten pierwszy raz. i choć zdaję sobie sprawę z tego, że deweloper deweloperowi równy (na innych inwestycjach też są problemy z nieszczelnym dachem, krzywe ściany, mikroskopijne miejsca parkingowe, itd.) to odnoszę wrażenie, że znajomi, którzy zainwestowali w innych deweloperów (np. LC Corp czy też Archicom) są lepiej traktowani (deweloper nie tylko w terminie naprawia im usterki ale przede wszystkim jest z nim kontakt - natomiast nieoficjalne motto Rafina pewnie brzmi: oddaj nam pieniądze, a my kopniemy cię w dupę).

Fallen
Brama: 10G

Postautor: Fallen » 3 years ago

wszystko fajnie milo do momentu wpłacenia zaliczki. Problem z kontaktem czy uzyskaniem odpowiednich pozwoleń /dokumentów na czas które banki wymagają co wiąże się z dodatkowymi opłatami i problemami ...

tom
Site Admin

Postautor: tom » 2 years ago

Witam,napisz do mnie na PW, chętnie opowiem Ci telefonicznie. W skrócie - nigdy więcej nie kupiłbym od RAFIN. Brak obsługi posprzedażowej oraz wychodzenie z pozycji siły do klienta. Mówią, że wszędzie deweloperzy nie zachowują się dobrze. Mnie się jednak wydaje, że gorzej już być nie może, a jakieś rozeznanie rynku mam. NIE POLECAM kategorycznie.

Reymonta

Postautor: Reymonta » 2 years ago

Dzisiaj w radiu słyszałam o podwyższonym standardzie na Reymonta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: krzywe wszystko i budowanie aby wybudować to rzeczywiście podwyższony standard :lol:

kostek233

Postautor: kostek233 » 1 year ago

Cześć.

Jestem nowy na tym forum, tzn. trafiłem tu bo od pewnego czasu poszukuję swojego pierwszego mieszkania we Wrocławiu. Międzyinnymi rzuciła mi się oferta Rafina etap II osiedla, którego dotyczy to forum. Generalnie ze wszyskich ofert, które przeglądałem ta jest dla mnie najlepsza. Oglądałem mieszkania na inwestycji, kontatkowałem się wielokrotnie z jedną z osób, która prowadzi sprzedaż mieszkań, uzyskiwałem wiele odopowiedzi itd. Przez to, że deweloper nie ma za dobrych opini w sieci trafiłem o tutaj na Wasze forum. Trochę niestety się przeraziłem co tu znalazłem i mam teraz mieszane uczucia. Jednak posty są co najmniej sprzed roku i chyba dotyczą głównie I etapu. Chciałbym odświeżyć temat i zapytać się czy może coś się poprawiło, czy dalej macie dużo problemów np. odnośnie kontaktu z deweloperem, pojawiania się/usuwania usterek itp. Każda opinia dla mnie się liczy dlatego proszę dajcie znać.

CPS

Postautor: CPS » 1 year ago

kostek233 pisze:Cześć.
... Generalnie ze wszyskich ofert, które przeglądałem ta jest dla mnie najlepsza.

Oj żebyś się nie pomylił jak wielu tutaj :)

kostek233 pisze:Oglądałem mieszkania na inwestycji, kontatkowałem się wielokrotnie z jedną z osób, która prowadzi sprzedaż mieszkań, uzyskiwałem wiele odopowiedzi itd. Przez to, że deweloper nie ma za dobrych opini w sieci trafiłem o tutaj na Wasze forum. Trochę niestety się przeraziłem co tu znalazłem i mam teraz mieszane uczucia. Jednak posty są co najmniej sprzed roku i chyba dotyczą głównie I etapu.

Tak bo wszyscy się przenieśli na Facebooka. Tutaj zostało archiwum tego co Rafin odawalał.

kostek233 pisze:Chciałbym odświeżyć temat i zapytać się czy może coś się poprawiło, czy dalej macie dużo problemów np. odnośnie kontaktu z deweloperem, pojawiania się/usuwania usterek itp. Każda opinia dla mnie się liczy dlatego proszę dajcie znać

Raczej nic się nie zmieniło. Obsługa posprzedażowa to DNO. Ciągle jest mnóstwo usterek - ostatnio naprawili ludziom domofony - niektórym niedziałały przez pół roku :) Myślę, że każdy kto kupił mieszkanie w 1 Etapie odradzałby RAFIN i jego patologicznego zarządce ProInrem.
Plusem mieszkania jest cena, lokalizacja - blisko centru, rzek, osobowice, ładne tereny. Ale to tyle. Przejdź się na jakieś osiedle innego dewelopera - LOKUM, ATAL zobacz chociażby jak jest wykończone a jak nasze. :) Zwróć uwagę jak wyglądają śmietniki, wiata rowerowa, "kwietniki" - blok zaczyna wyglądać jakby miał już 10+ lat.

carol

Postautor: carol » 1 year ago

Można prosić o jakiś link do grupy na facebooku?
Niestety zaczynają się odbiory drugiego etapu i wygląda na to, iż będzie to koszmar - brak kontaktu, ignorowanie e-maili, nieodbieranie telefonów. Sposób wykończenia mieszkań to jakaś porażka - krzywe ściany, brak kątów, wystające kable 230V pomiędzy podłogą a ścianą,……
Nie mówią już o tym, że mieszkania nie są nawet zgodne ze standardem określonym w prospekcie informacyjnym – była mowa o tynkach gipsowych na ścianach wewnętrznych (włącznie z łazienkami) a jedynie cześć ścian ma tynk gipsowy, a na część jest jedynie gładź. Co ciekawe geodeta wykonał pomiary, mimo braku tynków i oczywiście wyszły dopłaty za zwiększoną powierzchnię.
Kolejna duża fuszerka to totalny brak uszczelnienia pomiędzy oknem, a tynkiem na zewnątrz budynku – jest tam fajna szpara, w którą będzie wciekać woda i w konsekwencji budynek będzie ulegał degradacji (normalny deweloper uszczelnia to specjalną taśmą, kiedyś robiło się to silikonem – ale u Rafina taniej jest zostawić szparę).
A to dopiero wynik oględzin przed faktycznymi odbiorami.

Wróć do „Przed zakupem”