Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

xPulse
Brama: 10G

Re: Odbiory

Postautor: xPulse » 3 years ago

Hej.
Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że Rafin odmówił uznania usterek wskazanych w protokole zdawczo-odbiorczym? Dzisiaj dostaliśmy maila, że odrzucono część zgłoszonych przez nas usterek, między innymi porysowane szyby, kabel w dylatacji itp. Nie podali żadnej przyczyny. Czy poza drogą sądowa możemy jeszcze jakoś dochodzić, żeby naprawili nam te wady?

Wybrzeżanka
Brama: 10E

Postautor: Wybrzeżanka » 3 years ago

xPulse pisze:Hej.
Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że Rafin odmówił uznania usterek wskazanych w protokole zdawczo-odbiorczym? Dzisiaj dostaliśmy maila, że odrzucono część zgłoszonych przez nas usterek, między innymi porysowane szyby, kabel w dylatacji itp. Nie podali żadnej przyczyny. Czy poza drogą sądowa możemy jeszcze jakoś dochodzić, żeby naprawili nam te wady?

Wszystkie które wymieniłeś nam uznali, odrzucili brak wykonania szafy wg materiału zgodnego z protokołem uzasadniając, że 'front jest wykonany z płyty HPL'

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 3 years ago

xPulse pisze:Hej.

hmm to dziwne co piszesz, bo mi z kolei juz dawno co prawda, ale uznali dylatacje i porysowana szybe.. (I jest to dla mnie oczywiste, ciekawa jestem jak zaargumentowali odrzucenie?) Koniecznie sie odwoluj - moze graja na czas po prostu (jak to maja w zwyczaju)

blachu

Postautor: blachu » 3 years ago

Witam,

poważnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania od Rafina (co prawda na Kępie, ale historia pewnie będzie ta sama) i z przerażeniem czytam to co tutaj opisujecie.
Widzę że bardzo dużo osób opisywało swoje pierwsze odbiory, ale są nieliczne komentarze opisujące to jak sytuacja potoczyła się dalej - naprawianie usterek, kolejne odbiory i finalnie czy rzeczywiście wszystko udało się załatwić i czy warto było przez to przejść.
Jeśli możecie się wypowiedzieć, bardzo proszę o takie krótkie komentarze, już na chłodno po kilku miesiącach :)

pozdrawiam,
Piotrek

Administrator
Site Admin

Postautor: Administrator » 3 years ago

1. Zrezygnowaliśmy z naprawiania usterek przez Rafin z racji partaczenia najprostszych czynności typu uszczelnienie silikonem na balkonie (pan, który przyszedł chciał zrobić to PALCEM zamiast specjalna kostka - nasz fachowiec go lekko mówiąc, wyprosił).

2. Odrzucają wszystkie roszczenia o wypłatę jakichkolwiek kar i odsetek uważając, że mieszkanie było gotowe do odbioru za 1 razem, co jest oczywistą bzdurą. Prawdopodobnie skończy się to pozwem zbiorowym.

3. Czy było warto będę wiedział po kilku zimach (szczelność dachu). Mieszka się fajnie (płd-zach strona), zważając na lokalizację cena mieszkania była naprawdę bardzo konkurencyjna, ale budynek jest zbudowany/wykończony z użyciem najtańszych materiałów, garaż cieknie, dachy ciekną, zalewa mieszkania. Firma zarządzająca każdym osiedlem (ProInrem) jest tak naprawdę firmą RAFIN i co za tym idzie kontakt jest dramatyczny, niejasne opłaty i faktury, brak przejrzystości i ogólnie pojęty syf.

Drugi raz na pewno bym się nie zdecydował.
Pozdrawiam :)

misju2

Postautor: misju2 » 3 years ago

Za radą prawnika powstrzymam się od komentarzy wartościujących, niestety nie mogę podać także niektórych faktów, ze względu na to, o czym napiszę za chwilę.
Wysłałem do Rafina dwa razy wezwanie do zapłaty kary, wynikającej z nieoddania mieszkania gotowego do zamieszkania/wykończenia w terminie. Na oba pisma nie dostałem odpowiedzi (w tym również na to z tytułem 'przedsądowe wezwanie...')
Trzecie pismo wysłał już prawnik.
Dostaliśmy jednozdaniową odpowiedź, w skrócie, że Rafin uznaje nasze roszczenia za bezzasadne.
Ponieważ nie zgadzamy się z tym co napisał Rafin skierowaliśmy sprawę do sądu.
Będę informował co dalej...

blachu

Postautor: blachu » 3 years ago

hej,

dzięki za odpowiedzi.
Co do umowy deweloperskiej, czy wprowadzaliście do niej jakieś zmiany i czy jakkolwiek bardziej pozytywnie wpłynęły na odbiory?
Mówię o wprowadzaniu bardziej sprecyzowanych punktów regulujących odebranie mieszkania.

Wróć do „Przed zakupem”