Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

nsaw

Re: Odbiory

Postautor: nsaw » 4 years ago

A mieliście możliwość obejrzenia mieszkania i spisania usterek przed datą "formalnego" odbioru? W moim przypadku deweloper na to pozwolił i na poniedziałek jestem umówiony na wizytę w mieszkaniu i zabieram ze sobą przedstawiciela firmy, która ma się zająć wykończeniem. Fachowiec poza obmiarem łazienki ma również obejrzeć całe mieszkanie i mogę usterki od razu zgłaszać do poprawy - mimo, że terminu odbioru nie mam jeszcze w ogóle wyznaczonego (w zależności od przelewu z banku, będzie to koniec lutego lub początek marca).

CPS
Brama: 10G

Postautor: CPS » 4 years ago

nsaw pisze:A mieliście możliwość obejrzenia mieszkania i spisania usterek przed datą "formalnego" odbioru? W moim przypadku deweloper na to pozwolił i na poniedziałek jestem umówiony na wizytę w mieszkaniu i zabieram ze sobą przedstawiciela firmy, która ma się zająć wykończeniem. Fachowiec poza obmiarem łazienki ma również obejrzeć całe mieszkanie i mogę usterki od razu zgłaszać do poprawy - mimo, że terminu odbioru nie mam jeszcze w ogóle wyznaczonego (w zależności od przelewu z banku, będzie to koniec lutego lub początek marca).

Ja nie miałem takiej możliwości. Ale u innych deweloperów przedodbiory są rzeczą normalną. W sumie to nie musisz się umawiać z deweloperem skoro twoje mieszkanie jest OTWARTE i każdy może sobie tam wejść.
Ostatnio zmieniony 26 Jan 2017, 10:25 przez CPS, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 4 years ago

Dokladnie - wszystkie mieszkania (te jeszcze nie odebrane) byly otwarte w zeszly weekend. Co wiecej w wielu grzaly kaloryfery, wiec jak jakis bezdomny szuka schronienia to jest to idealna miejscowka :) Zastanawiajacy jest fakt, ze nikt tam tego nie pilnuje, a budynek jest w pelni otwarty..
Spotkalismy Panow, ktorzy klada kafelki (w niedziele) pracuja na full time, zeby w ogole sie wyrobic...

Wybrzeżanka
Brama: 10E

Postautor: Wybrzeżanka » 4 years ago

Piszecie o tym, aby wynająć kogoś do odbioru. Zaprosić go na odbiór, żeby razem z osobą od dewelopera sprawdzał czy wcześniej i taką listę podać przy odbiorze już sporządzoną?

tom
Site Admin

Postautor: tom » 4 years ago

nsaw

Postautor: nsaw » 4 years ago

Wybrzeżanka pisze:Piszecie o tym, aby wynająć kogoś do odbioru. Zaprosić go na odbiór, żeby razem z osobą od dewelopera sprawdzał czy wcześniej i taką listę podać przy odbiorze już sporządzoną?

W moim przypadku facet z firmy która będzie się zajmowała wykończeniem łazienki powiedział, że w czasie jak będzie robił obmiar łazienki może i całe mieszkanie sprawdzić pod kątem odbioru i od razu wskazać niedociągnięcia do poprawki. I na takie coś jestem właśnie umówiony na poniedziałek.

Administrator
Site Admin

Postautor: Administrator » 4 years ago

Firma TAFLA - Pan Piotr. Mega konkretny, rzeczowy, polecam :)
http://www.tafla-wykonczenia.com.pl/

natlas

Postautor: natlas » 4 years ago

Wybrzeżanka pisze:Piszecie o tym, aby wynająć kogoś do odbioru. Zaprosić go na odbiór, żeby razem z osobą od dewelopera sprawdzał czy wcześniej i taką listę podać przy odbiorze już sporządzoną?

Myśmy zaprosili fachowca na odbiór - Krzysztof Cempiel, polecamy, półtorej godziny sprawdzał mieszkanie. I doradził nie odbierać ze względu na krzywe ściany. Właśnie dostaliśmy informację od pani Agaty, że ponownie zapraszają nas na odbiór we wtorek, bo usterki zostały usunięte.

Administrator
Site Admin

Postautor: Administrator » 4 years ago

My tez dostalismy informacje, ze skontaktuja sie w sprawie kolejnego odbioru - niestety raczej niemozliwe jest, ze w dwa dni naprawili dach i osuszyli tynki :) Pewnie chca zdarzyc do 31 stycznia

Marzena

Postautor: Marzena » 4 years ago

natlas pisze:

Myśmy zaprosili fachowca na odbiór - Krzysztof Cempiel, polecamy, półtorej godziny sprawdzał mieszkanie. I doradził nie odbierać ze względu na krzywe ściany. Właśnie dostaliśmy informację od pani Agaty, że ponownie zapraszają nas na odbiór we wtorek, bo usterki zostały usunięte.

Też jesteśmy umówieni na wtorek z tym Panem.

Wróć do „Przed zakupem”