Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

kogut

Re: Odbiory

Postautor: kogut » 4 years ago

U mnie na pierwszym terminie odbioru nie zdecydowałem się odebrać ze względu na liczne usterki. Drugiego terminu na razie nie mam wyznaczonego. Było wiele pęknięć, zarysowań, otarć barierek / drzwi / okien, braku niektórych gniazdek i mnóstwa innych spraw które wymagają poprawy. Ale tutaj nie o tym, ponieważ niestety były też bardzo poważne tematy, jak brak kątów prostych i uwaga: pękająca w wielu miejscach wylewka.
Nad pękąjącą wylewką jastrychu cementowego chciałbym się dłużej zatrzymać. Ku przestrodze: polecam sprawdzać to dokładnie (nie przypuszczam bowiem, żeby to był tylko i wyłącznie jednostkowy problem w moim mieszkaniu). Wystarczy "naskoczyć" na rogi lub nawet z całej siły walnąć/tupnąć piętą (nie jest to przesadna siła biorąc pod uwagę, że to wylewka w mieszkaniu, gdzie przez lata będa np. stały ciężkie meble z mnóstwem rzeczy w środku). Wylewka okazała się na tyle cienka a jej mieszanka na tyle uboga, że nie dość, że pęka, to jeszcze się zapada.
Nawet jeśli ktoś już odebrał mieszkanie (i nie zwrócił na to uwagi) polecam poznęcać się trochę nad swoją wylewką właśnie teraz, a nie żałować za kilka miesięcy/lat, że się tego nie zrobiło, kiedy podłoga zacznie się zapadać już po tym, jak mieszkanie będzie wykończone...
Przykładowo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kogut

Mam ograniczenie na 3 załączniki...

kogut

.

40m2
Brama: 10E

Postautor: 40m2 » 4 years ago

Zwracajcie też uwagę na to czy dobrze Wam przepisano usterki z protokołu na takie rozpiski dla ludzi poprawiających usterki.
Ja będąc dziś na mieszkaniu natrafiłam na taką rozpiskę na podłodze i przejrzałam, było tam kilka mieszkań rozpisanych z klatki E, i w moim ktoś zamiast przepisać..za KRÓTKA ściana, zapisał za KRATKĄ ściana, co jest bezsensem. Poszedł już mail do Pani Agaty.

CPS
Brama: 10G

Postautor: CPS » 4 years ago

kogut pisze:Mam ograniczenie na 3 załączniki...

My już odebraliśmy mieszkanie, ale widzę że jeszcze muszę sobie poskakać :(
Ostatnio zmieniony 12 Feb 2017, 20:18 przez CPS, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 4 years ago

Po odbiorze - niestety poprawek sporo, dlatego nie odebralem dzisiaj mieszkania..
Brak pionu, brak katow, porysowana szyba, brak doprowadzonego pradu do sypialni, nie domykajace sie drzwi balkonowe, ubytki tynku, masa nierownosci i niedociagniec... fuszerka :/

Plus puszki po piwku w mieszkaniu i papiersowe resztki wszedzie... serio nie mozna wyjsc zajarac na balkon, tylko trzeba smrodzic ludziom w mieszkaniach?!?! :?

tom
Site Admin

Postautor: tom » 4 years ago

u mnie jest tak:
ten jest nawet lekko zamurowany ;))

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 4 years ago

Nie potrafię zrozumieć jakim cudem RAFIN wpuszcza ludzi na odbiór mieszkania z puszkami po piwie oraz resztkami papierosów. To już jest całkowity brak poszanowania dla klienta, żeby nie móc 5 min przed odbiorem wejść do danego mieszkania i uprzątnąć śmieci po niezbyt ogarniętych ekipach.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 4 years ago

Totalny brak organizacji firmy + ryba się psuje zawsze od głowy.

Marzena

Postautor: Marzena » 4 years ago

Na korytarzach w szafkach z wodomierzami i ciepłomierzami też jest ładny śmietnik.

Wróć do „Przed zakupem”