Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

kogut

Re: Odbiory

Postautor: kogut » 4 years ago

Tak jak wspominałem wcześniej, (@piotr widzę też z podobnego założenia wychodzi): lepiej zająć się dokładnie tym tematem teraz (nawet jeśli ktoś już odebrał mieszkanie) i sumiennie sprawdzić posadzkę (szczególnie w rogach - tupiąc mocno nogą, naskakując) niż żałować za kilka miesięcy/lat. Polecam przejrzeć wcześniejsze zdjęcia. Nie wychodziłbym z założenia, że "wizualnie jest dobrze, to nie łupnę nogą, bo jeszcze pęknie". Powiedziałbym raczej wręcz przeciwnie: że jak ma pęknąć, to lepiej niech to wyjdzie teraz (abstrahując już od tego kto to poprawi, wykonawcy dewelopera, czy majstrzy wykańczający mieszkanie)
Oczywiście, każdy zrobi jak uważa :-)

Aguti
Brama: 10G

Postautor: Aguti » 4 years ago

kask8211 pisze:Ciekawostka: zauważyłem, żda do barierek białych balkonowych dają nam białe, przezroczyste szyby. Hmmm ciekawe jak będą wyglądać po pierwszej ulewie.

Mam wrażenie, że ktoś tam albo coś wziął, albo nie bardzo normalnie pojmuje, że jeżeli szkło, to tylko "mleko".

Na którym piętrze to zauważyłeś? Może tylko na najwyższych. Ktoś wcześniej pisał, że jest to wymagane od pewnej wysokości.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 4 years ago

na 8mym

CPS

Postautor: CPS » 3 years ago

Potwierdzam - są przezroczyste szyby na 8 piętrze.

Mam pytanie do tych co odebrali już mieszkanie, ale mieli jeszcze jakieś usterki techniczne w mieszkaniu.
Czekacie na kolejne usunięcie wad przez Rafina? Czy nie chce wam się czekać i robicie wszystko na własną rękę ?

40m2
Brama: 10E

Postautor: 40m2 » 3 years ago

Odebrałam i czekam na usunięcie usterek, teoretycznie zostały im 2 tygodnie.
Ale mam ten komfort, że nie gonią mnie terminy, ekipa KODO wejdzie, jak Rafin wszystko skończy, więc "spokojnie" czekam :roll:

natlas

Postautor: natlas » 3 years ago

Mamy drobne usterki, też do nas KODO najwcześniej za dwa tygodnie wejdzie, więc nie ma presji, za tydzień jednakże już zacznę naciskać na dewelopera.

I potwierdzam przeźroczyste szyby - takie zostawili nam dzisiaj w pokoju do zamontowania na balkonie.

piotr

Postautor: piotr » 3 years ago

macie szyby? mi dzis zamontowali cos ala plastik...taki miekki material ze cos miedzy tektura a normalnym plastikiem... kolo szyby to nie stalo

natlas

Postautor: natlas » 3 years ago

piotr pisze:macie szyby? mi dzis zamontowali cos ala plastik...taki miekki material ze cos miedzy tektura a normalnym plastikiem... kolo szyby to nie stalo

Z czego to dokładnie jest, to zobaczymy w sobotę. Dziś była w mieszkaniu nasza projektantka z KODO i o tych szybach nam doniosła.

ewa

Postautor: ewa » 3 years ago

kask8211 pisze:Ciekawostka: zauważyłem, żda do barierek białych balkonowych dają nam białe, przezroczyste szyby. Hmmm ciekawe jak będą wyglądać po pierwszej ulewie.

Mam wrażenie, że ktoś tam albo coś wziął, albo nie bardzo normalnie pojmuje, że jeżeli szkło, to tylko "mleko".

Po drugiej stronie Odry, w inwestycji ATAL, też są przezroczyste szyby.
Generalnie ostatnio jest to dosyć popularne rozwiązanie i w sumie to nie jest takie złe, poza utrzymaniem czystości - nadal balkon będzie wydawał się bardziej przestrzenny, nawet siedząc w pokoju będzie jakiś widok na to, co jest za balkonem, a nie tylko na jego obudowanie.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 3 years ago

Poza jego czystością :)

Wróć do „Przed zakupem”