Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

40m2
Brama: 10E

Re: Odbiory

Postautor: 40m2 » 4 years ago

Ja dziś też podjechałam zobaczyć jak to wszystko wygląda w klatce E, faktycznie mieszkania stoją otwarte, można wejść do sąsiada i podejrzeć. Mieszkanie chyba okej, poczekam na opinie fachowca na wtorkowym odbiorze. A reszta, to jeden duży plac budowy i też ciekawi mnie czy się do tego 31.01 wyrobią :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aguti
Brama: 10G

Postautor: Aguti » 4 years ago

Ekhem :) Słuchajcie, czy to oby na pewno jest dobry pomysł, by rozmawiać tutaj o tym jakie dokładnie mamy drzwi? Złodzieje też mogę wejść na to forum. Proponowałabym usunąć wątek i gadać o tym na żywo na jakimś spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej czy przy podobnej okazji.

Czarny
Brama: 10F

Postautor: Czarny » 4 years ago

k_j1 pisze:Czy był ktoś z was dzisiaj w budynku? My własnie podjechaliśmy a obie bramy zamknięte. Do wlasnego mieszkania nie możemy sie dostać :evil:

Około 17tej, jak przejeżdżałem koło Reymonta to brama od strony rzeki była otwarta.

Aguti pisze:Ekhem :) Słuchajcie, czy to oby na pewno jest dobry pomysł, by rozmawiać tutaj o tym jakie dokładnie mamy drzwi? Złodzieje też mogę wejść na to forum. Proponowałabym usunąć wątek i gadać o tym na żywo na jakimś spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej czy przy podobnej okazji.

Odbiory jeszcze trwają i będą trwać jakiś czas. Szkoda usuwać cały watek - zawsze to wskazówka na co jeszcze zwrócić uwagę. Myślę, że za kilka/kilkanaście dni można go tylko przeczyścić z "wrażliwych" informacji.

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 4 years ago

Zlodziej moze rownie dobrze wejsc na strone RAFINu i otworzyc standard wykonczenia dostepny na stronie inwestycji i sprawdzic jakie sa drzwi w budynku. Wydaje mi sie, ze zlodzieje maja o wiele lepsze metody pozyskiwania informacji i robienia rekonesansu przed ewentualnym "skokiem" niz szukanie forum mieszkancow, ktore nie jest jednym z pierwszych wynikow na Google :)

Nie popadalbym w skrajnosci, natomiast mialem pomysl zeby zastrzec/uniemozliwic dostep do niektorych subforow dla niezarejestrowanych uzytkownikow badz wprowadzic dodatkowy krok weryfikacji przy rejestracji (niestety nie mam jeszcze pomyslu jaki). Jak ktos ma jakis pomysl z tym zwiazany to niech sie smialo dzieli.

Ags

Postautor: Ags » 4 years ago

Cześć ;)
Jestem już po odbiorze i oto lista usterek, które do tej pory zostały wychwycone, może komuś pomogą przy odbiorze lub przy późniejszym zgłaszaniu usterek:
1. usterka, która wynikła przy montażu toalety - dolna krawędź rury Φ100 odpływowej z sedesu znajduje się 2 cm poniżej wylewki podłogowej
2. odległości między wylewką podłogową a sufitem w różnych częściach mieszkania wykazują różnicę nawet do 2,5cm
3. następują pęknięcia tynku przy oknie oraz drzwiach balkonowych
4. i na koniec hity związane z elektryką:
- nie ma możliwości włączenia światła w kuchni bez konieczności włączenia jednego ze świateł na tarasie
- światła na tarasie - jedno z nich nie może działać samodzielnie - istnieje konieczność włączenia drugiego abo można z niego korzystać
- w jednym z pokoi znajdują się dwa włączniki światła - jeden z nich obsługuje pokój, natomiast drugi nie obsługuje żadnego ze świateł w mieszkaniu

Jeśli ktoś natknął się na podobne problemy szczególnie z elektryką to dajcie znać jak deweloper się do nich odnosi i w jak szybkim terminie ma zamiar coś z tym zrobić

CPS

Postautor: CPS » 4 years ago

Ags pisze:Cześć ;)
Jestem już po odbiorze i oto lista usterek, które do tej pory zostały wychwycone, może komuś pomogą przy odbiorze lub przy późniejszym zgłaszaniu usterek:
1. usterka, która wynikła przy montażu toalety - dolna krawędź rury Φ100 odpływowej z sedesu znajduje się 2 cm poniżej wylewki podłogowej
2. odległości między wylewką podłogową a sufitem w różnych częściach mieszkania wykazują różnicę nawet do 2,5cm
- nie ma możliwości włączenia światła w kuchni bez konieczności włączenia jednego ze świateł na tarasie
- światła na tarasie - jedno z nich nie może działać samodzielnie - istnieje konieczność włączenia drugiego abo można z niego korzystać
- w jednym z pokoi znajdują się dwa włączniki światła - jeden z nich obsługuje pokój, natomiast drugi nie obsługuje żadnego ze świateł w mieszkaniu

Jeśli ktoś natknął się na podobne problemy szczególnie z elektryką to dajcie znać jak deweloper się do nich odnosi i w jak szybkim terminie ma zamiar coś z tym zrobić

Jakim cudem na odbiorze miałaś prąd ?

Ags

Postautor: Ags » 4 years ago

CPS pisze:
Ags pisze:Cześć ;)

Jakim cudem na odbiorze miałaś prąd ?

Nie miałam - ta usterka wyszła w późniejszym czasie już po odbiorze

Aguti

Postautor: Aguti » 4 years ago

Administrator pisze:Zlodziej moze rownie dobrze wejsc na strone RAFINu i otworzyc standard wykonczenia dostepny na stronie inwestycji i sprawdzic jakie sa drzwi w budynku. Wydaje mi sie, ze zlodzieje maja o wiele lepsze metody pozyskiwania informacji i robienia rekonesansu przed ewentualnym "skokiem" niz szukanie forum mieszkancow, ktore nie jest jednym z pierwszych wynikow na Google :)

Nie popadalbym w skrajnosci, natomiast mialem pomysl zeby zastrzec/uniemozliwic dostep do niektorych subforow dla niezarejestrowanych uzytkownikow badz wprowadzic dodatkowy krok weryfikacji przy rejestracji (niestety nie mam jeszcze pomyslu jaki). Jak ktos ma jakis pomysl z tym zwiazany to niech sie smialo dzieli.

Ok, w sumie racja, jest to na stronie dewelopera, aczkolwiek nie dokładny model. Ale jeśli umawiamy się na jakieś grupowe zakupy lepszych drzwi (jestem za!) to lepiej nie piszmy tutaj jakie kupujemy. Nie pomagajmy złodziejom :)

tom
Site Admin

Postautor: tom » 4 years ago

Alarm - to nie jest super drogie

piotr

Postautor: piotr » 4 years ago

mamy prad na mieszkaniu :).
ktos pisal ze odkrecajac kran to mu kaloryfer swieci czy cos tam z balkonem bylo...
u nas elektryk nie umial podpiac wlaczynikow dwubiegunowych i jest dwustopniowe wlaczanie obu swiatel naraz zamista dwa osobne podlaczenia.... niby nic wielkiego samemu mozna sobie naprawic i we wlaczniku poprzepinac ale pytanie co to za elektryk robil... ze strachu az przelecialem probowką po wszystkich bolcach w gniazdkach co by sie nie nadziac na inne pomylki.... różnicówka dziala.

Wróć do „Przed zakupem”