Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

Wybrzeżanka
Brama: 10E

Re: Odbiory

Postautor: Wybrzeżanka » 3 years ago

Administrator pisze:Dostalismy dzisiaj dokladnie takie pismo.

Napisali, ze nie odebranie mieszkania jest niezgodne z ustawa deweloperska i wzywaja na do jak najszybszego stawienia sie w siedzibie spolki i do podpisania protokolu odbioru z dnia 20.02, poniewaz od tego czasu pozostajemy w zloce. Na koncu zagrozili, ze jezeli mieszkanie nie zostanie odebrane w przeciagu 60 dni to wypowiedza nam umowe.

Haha, niezlych sztuczek probuja :)

Dostałam takiego samego maila od Pani Agaty wczoraj.

k_j1

Postautor: k_j1 » 3 years ago

Nie dajcie się. Bo późnij żeby doprosić się o usunięcie usterek, graniczy z cudem. Ostatnio to już przeszli samych siebie. Wzięliśmy urlop żeby przyjąć umówionych "fachowców", no i niestety się nie pojawili. A "profesjonalna" p. Agata w ten dzień nawet nie raczyła odebrać od nas telefonu. Szkoda gadać.

nsaw

Postautor: nsaw » 3 years ago

Ja swoje mieszkanie odebrałem w poniedziałek. Lista usterek ma ok. 2 stron A4 z czego najpoważniejsze to pęknięcia na ścianach, pęknięte posadzki w dwóch narożnikach (zgodnie z poradą na tym forum, kopałem je w trakcie odbioru i w dwóch miejscach powstały spękania). Są jeszcze mniej istotne sprawy jak drobne otarcia na ramach drzwi balkonowych i balustradzie.

Mam nadzieję, że deweloper się do tego szybko odniesie...

darnok
Brama: 10G

Postautor: darnok » 3 years ago

Od nas deweloper w ogóle nie odbiera telefonu od czasu kiedy nie odebraliśmy mieszkania 3 tygodnie temu. Jedyna reakcja z ich strony to przesłany wczoraj mailu od . Agaty skan pisma z próbą zatraszenia nas że wypowiedzą umowę bo nieodebranie mieszkania uznają za nie stawienie się na odbiorze (pomimo podpisania protokołu z uwagą że mieszkania nie odbieramy) i informacją że do czasu aż nie odbierzemy nie będą usuwać żadnych usterek bo nie muszą.
Niemniej popieram, nie można się dać zastraszyć bo sposób działania Rafinu jest poniżej wszelkiej godności. Liczą na to że część osób dla świętegoo spokoju odbierze mieszkanie i w ten sposób poprawi im się skuteczność przekazywania mieszkań oraz automatycznie pozbawią część osób naliczenia kar za nieterminowe przekazanie mieszkania.

kogut

Postautor: kogut » 3 years ago

Ja również po dwóch "odmowach" odebrania mieszkania dostałem pismo, o którym wspominacie.

40m2
Brama: 10E

Postautor: 40m2 » 3 years ago

2017-03-11 16.53.55.jpg

Czy ktoś ma podobnie wyglądający balkon? :(
Macie jakiś namiar na kierownika budowy czy kogokolwiek komu można to zgłaszac, oprócz p. Agaty, która od 2 tygodni raczy nie odpisywac na maile, ani nie odbiera telefonów. Odebrałam mieszkanie z usterkami w pierwszym terminie, minął miesiąc, teraz mija prawie 3 kolejny tydzień, a usterki jak były tak są...szkoda słów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 3 years ago

40m2 pisze:
2017-03-11 16.53.55.jpg

Czy ktoś ma podobnie wyglądający balkon? :(
Macie jakiś namiar na kierownika budowy czy kogokolwiek komu można to zgłaszac, oprócz p. Agaty, która od 2 tygodni raczy nie odpisywac na maile, ani nie odbiera telefonów. Odebrałam mieszkanie z usterkami w pierwszym terminie, minął miesiąc, teraz mija prawie 3 kolejny tydzień, a usterki jak były tak są...szkoda słów.

caly rafin :) po odbiorze udaja, ze Cie nie znaja i licza, ze odpuscisz :), albo zrobisz to sam. mam podobnie..

benneta

Postautor: benneta » 3 years ago

Sorki, że temat poruszam w tym wątku, ale są jeszcze osoby, które nie mają pięknej,nowocześnie wykonanej tablicy z numerem mieszkania i powodującym uśmiech na twarzy hasłem : Witaj w domu?
I pytanie przy okazji długo czekaliście na regulacje okien i elektryka do naprawy dzwonka?
p.Agata nie odbiera, p.Andrzej nie jest w temacie-spychologia a trochę mi nie po drodze do biura..

ewa
Brama: 10G

Postautor: ewa » 3 years ago

benneta pisze:Sorki, że temat poruszam w tym wątku, ale są jeszcze osoby, które nie mają pięknej,nowocześnie wykonanej tablicy z numerem mieszkania i powodującym uśmiech na twarzy hasłem : Witaj w domu?
I pytanie przy okazji długo czekaliście na regulacje okien i elektryka do naprawy dzwonka?
p.Agata nie odbiera, p.Andrzej nie jest w temacie-spychologia a trochę mi nie po drodze do biura..

Również nie mamy numeru, zdjęli go już dosyć dawno temu i do dziś nie odwiesili.
Mam nadzieję, że za jakiś czas to załatwią, ponieważ jednak osoby z zewnątrz muszą szukać naszego mieszkania, a nie jesteśmy na piętrze jedyni bez numeru i jest problem.

Krzysztof
Brama: 10F

Postautor: Krzysztof » 3 years ago

P. Agata już chyba ma dość, od tygodnia nie udało mi się z nią skontaktować w żadnej sprawie.

Wróć do „Przed zakupem”