Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

darnok
Brama: 10G

Re: Odbiory

Postautor: darnok » 3 years ago

Wybrzeżanka pisze:
darnok pisze:Mieliśmy wczoraj drugi odbiór mieszkania. Jakie było nasze zdziwienie gdy, po pismach od dewelopera odnośnie tego że nic nie poprawią przed odbiorem, okazało się że większość usterek jest usunięta. Chociaż raz niesłowność rafinu była na korzyść klienta ;) Naprawdę byłam miło zaskoczona tym w jakim stanie jest nasze mieszkanie oraz samym podejściem do drugiego odbioru (pani Zofia miała kopię poprzedniego protokołu i na niej ze spokojem robiłam adnotacje i wykreślałam to co było już usunięte dzięki czemu poszło szybko i sprawnie). Chyba coś musiało się zmienić w rafinie że zaczęli naprawiać swoje błędy.
Dotaliśmy też od razu kluczyk do skrzynki pocztowej i pasował co jak wiemy nie jest normą ;)
Zobaczymy jak pójdzie usuwanie dalszych usterek, mam nadzieję że Rafin znów mnie pozytywnie zaskoczy.

A odebraliście już mieszkanie czy czekacie aż usuną do następnego odbioru?

Odebraliśmy usterkowo ale więszkość usterek zamierzamy usunąć sami bo nie chce nam się czekać aż Rafin się do tego zabierze bo zależy nam na jak najszybszej wprowadzce. Dowiedziałam się też że można odebrać mieszkanie ale zostawić im klucze do czasu aż zrobią poprawki. Ja bym jednak nie miała do nich takiego zaufania.

Marzena

Postautor: Marzena » 3 years ago

Nie trzeba im zostawiać kluczy - i tak mają klucze do naszych mieszkań. Proponuję wszystkim od razu wymienić wkładki. Pod naszą nieobecność w piątek rano, Panowie przyszli poprawić usterki (nie zostawialiśmy im kluczy). Na szczęście nic nie zginęło, ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

darnok

Marzena pisze:Nie trzeba im zostawiać kluczy - i tak mają klucze do naszych mieszkań. Proponuję wszystkim od razu wymienić wkładki. Pod naszą nieobecność w piątek rano, Panowie przyszli poprawić usterki (nie zostawialiśmy im kluczy). Na szczęście nic nie zginęło, ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

Takiej bezczelności ze strony rafinu się nie spodziewałam żeby wpuszczać ekipę za plecami właścicieli do ich mieszkania.
Dobrze że już wymieniliśmy wkładki.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

To jest standardowe działanie i nie ma się co oburzać na Rafin. Każdy otrzymał komplet nowych wkładek do drzwi. Poprzednie wkładki są zwane "budowlane", tak aby więcej osób miało możliwy dostęp, ale mieszkanie było zamknięte dla postronnych osób.
Wiedzieliśmy, że mając pozostawiając te wkładki dajemy wolny dostęp do mieszkania. Z tego względu, że od razu wnieśliśmy sporo sprzętu, postanowiliśmy wymienić wkładki na nowe, co wiąże się z koniecznością wpuszczenia osób usuwających usterki osobiście.

Czarny

Postautor: Czarny » 3 years ago

Bezczelnością Rafinu jest to, że sumiennie i kilkakrotnie zapewniał, że przekazuje wszystkie klucze do mieszkania. A okazuje się, że mogą wchodzić gdzie i kiedy chcą :roll:

Swoją drogą podrzuciłem im dzisiaj przed pracą klucz do siebie bo miały być usuwane usterki. Oczywiście nikt nic nie ruszył.

nsaw

Postautor: nsaw » 3 years ago

Cześć. Jutro w godz. 8-16 ma się u mnie pojawić kilka ekip odpowiedzialnych za naprawę usterek zgłoszonych podczas odbioru. Czy ktoś z Was miał już z nimi do czynienia? Zależy mi na informacji, czy te ekipy faktycznie przykładają się do swojej roboty, czy naprawiają usterki w stylu "na odwal się"?

darnok

pixeldepth pisze:To jest standardowe działanie i nie ma się co oburzać na Rafin. Każdy otrzymał komplet nowych wkładek do drzwi. Poprzednie wkładki są zwane "budowlane", tak aby więcej osób miało możliwy dostęp, ale mieszkanie było zamknięte dla postronnych osób.
Wiedzieliśmy, że mając pozostawiając te wkładki dajemy wolny dostęp do mieszkania. Z tego względu, że od razu wnieśliśmy sporo sprzętu, postanowiliśmy wymienić wkładki na nowe, co wiąże się z koniecznością wpuszczenia osób usuwających usterki osobiście.

Szkoda że Rafin o tym nie informuje, ja np. nie wiedziałam o tym zwłaszcza że dostałam zgoła inną informację od pani z która odbieraliśmy mieszkanie. Myślę że gdyby klienci byli informowani że po odbiorze rafin nadal klucze i mogą w każdej chwili wejść z poprawkami to było by fair zamiast po raz nie wiem który wprowadzać nas w błąd.

pixeldepth

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

My taką informację dostaliśmy przy odbiorze.

darnok

Nam powiedziano że będą mogli sami wejść tylko jeśli zostawimy im klucze a jeśli nie to będą dzwonić i z nami się umawiać na termin poprawek więc bardzo bym się zdziwiła gdybym ich zastała w mieszkaniu bez wcześniejszego uzgodnienia.

Aguti

Postautor: Aguti » 3 years ago

Robotnicy, którzy u nas byli zawsze przychodzili z nadzorcą. Zdarzyło im się coś zrobić na odwal przy szafie i dostali opieprz, po czym poprawili, więc ktoś ich pilnuje.

Wróć do „Przed zakupem”