Odbiory

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

Ninka
Brama: 10G

Re: Odbiory

Postautor: Ninka » 3 years ago

Dzień dobry,
bardzo proszę o informację czy najpierw dokonaliście Państwo odbioru, czy podpisania umowy przeniesienia własności?

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

Bez odebranego mieszkania nie możesz przenieść jego własności z dewelopera na siebie/bank. Najpierw odbiór, później przeniesienie własności.

Administrator
Site Admin

Postautor: Administrator » 3 years ago

Nastała wiekopomna chwila - odebraliśmy mieszkanie.
Był to 4 odbiór, pierwsza próba miała miejsce w styczniu, ale dopiero dzisiaj się udało.

90% usterek usuniętych, wyregulowane okna, zabudowana szafa, pojawiły się brakujące kontakty, poprawione dylatacje i co najważniejsze zero nowych zacieków, a stare mokre plamy zniknęły.

Muszę stwierdzić, że byłem w lekkim szoku, że większość usterek i problemów udało się rozwiązać.

Niestety lekki niesmak pozostał, ponieważ ktoś nasikał nam w szafie balkonowej.. :shock:

Wybrzeżanka

Postautor: Wybrzeżanka » 3 years ago

darnok pisze:Nam powiedziano że będą mogli sami wejść tylko jeśli zostawimy im klucze a jeśli nie to będą dzwonić i z nami się umawiać na termin poprawek więc bardzo bym się zdziwiła gdybym ich zastała w mieszkaniu bez wcześniejszego uzgodnienia.

Do mnie w tym tygodniu dzwonili Panowie 2 razy, raz od okien, drugi raz od drzwi wejściowych z pytaniem kiedy mogą się umówić i naprawić usterki. Nie odebrałam jeszcze mieszkania, więc poprosiłam ich o kontakt z deweloperem. Pełna kultura z ich strony, przedstawili się, pytali o dogodny termin.

Krzysztof
Brama: 10F

Postautor: Krzysztof » 3 years ago

O, do mnie tak samo, niestety żadna z ekip nie stawiła się w umówionym terminie.

Czarny
Brama: 10F

Postautor: Czarny » 3 years ago

Z ekipą od drzwi jestem umówiony na jutro, zobaczymy czy się pojawią.

Ninka

Postautor: Ninka » 3 years ago

Administrator pisze:Bez odebranego mieszkania nie możesz przenieść jego własności z dewelopera na siebie/bank. Najpierw odbiór, później przeniesienie własności.

Dziękuję Ci pięknie za odpowiedź! Dostałam "pismo urzędowe" wzywające do obowiązkowego stawiennictwa w kancelarii w celu przeniesienia własności z dewelopera na mnie, a odbioru nawet terminu mi nie wyznaczyli.. I oczywiście nikt nie odbierał, nie odp. na maile.. To już nie wiedziałam co jest grane :?

Wybrzeżanka

Postautor: Wybrzeżanka » 3 years ago

Czy ktoś oprócz mnie dostał od dewelopera pismo rozwiązujące umowę po odmowach odbioru? W moim przypadku były 2 w związku z nowymi plamami na suficie.

natlas

Postautor: natlas » 3 years ago

Wybrzeżanka pisze:Czy ktoś oprócz mnie dostał od dewelopera pismo rozwiązujące umowę po odmowach odbioru? W moim przypadku były 2 w związku z nowymi plamami na suficie.

Przede wszystkim Ci współczuję, bo gdybym sama była w takiej sytuacji, to miałabym życie wywrócone do góry nogami - uruchomiony kredyt, utopione na jakiś czas środki własne (ile oni mają - jakieś 180 dni na ich zwrot?). Po drugie takie rozwiązanie ze strony dewelopera w głowie mi się nie mieści, oni w ogóle mogą tak zrobić? Na zasadzie "jak się państwu nie podoba mieszkanie, to spadówa? Nie będziemy dla was dachu zdzierali. I poczekamy na jeleni, którzy się na mieszkanie załapią, bo to trochę pewno do lata doschnie." Makabra.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 3 years ago

Mogą. Wybrzeżanka - co Wy na to?

Wróć do „Przed zakupem”