Energia elektryczna

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

katicza

Energia elektryczna

Postautor: katicza » 3 years ago

Czy ktoś orientuje się czy w dniu odbioru mieszkania będzie energia elektryczna i woda - tak, żeby zaraz po podpisaniu protokołu odbioru móc zaczynać remont?

k_j1

Re: Energia elektryczna

Postautor: k_j1 » 3 years ago

Nawet nie wzięłam pod uwagę że może nie być prądu... my też w dzien odbioru wpuszczamy glazurnika.

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

Ponadto Nabywca zobowiązany będzie do ponoszenia od pierwszego dnia miesiąca następującego po odbiorze lokalu mieszkalnego, kosztów związanych z dostarczanymi mediami według wskazań liczników, zaś w przypadku ich braku według wskazanych przez Dewelopera stawek ryczałtowych, których wysokość nie przekroczy w skali miesiąca kwoty 3,15 zł za każdy pełny metr kwadratowy mieszkania, przy czym wskazana stawka nie obejmuje energii elektrycznej, za dostawę której Nabywca zobowiązuje się do płacenia stawki ryczałtowej w wysokości 350 zł miesięcznie, aż do momentu uzyskania własnych liczników i przyjęcia zobowiązań przez Nabywcę za dostarczane media.

klaudia
Brama: 10G

Postautor: klaudia » 3 years ago

Zgodnie z informacja od doradcy z Rafina dopiero w dniu odbioru kazdy najemca dostanie tzw. Zielona karte, ktora pozwoli udac sie do Tauronu i zlozyc wniosek o podlaczenie pradu. Trwa to od tygodnia, nawet do trzech. Do tego czasu pradu w mieszkaniu nie bedzie. Z tego co jeszcze sie dowiadywalam raczej bedzie bez szans z pociagnieciem pradu np. Z korytarza.

katicza

Myślałam, że skoro mowa w akcie o tym ryczałcie 350 zł - do czasu uzyskania liczników - to jednak prąd będzie..... Wszystko znowu się przesunie w czasie, straszna lipa....

k_j1

"...przy czym wskazana stawka nie obejmuje energii elektrycznej, za dostawę której Nabywca zobowiązuje się do płacenia stawki ryczałtowej w wysokości 350 zł miesięcznie, aż do momentu uzyskania własnych liczników i przyjęcia zobowiązań przez Nabywcę za dostarczane media."- no ja rozumiem to tak ze będziemy placić 350zł za dostawę prądu (czyli ten prąd będzie) do momentu uzyskania swoich liczników.

katicza

No ja też tak rozumiałam i mam nadzieję, że tak będzie... Będę dzwonić i się upewniać w poniedziałek.

klaudia
Brama: 10G

Postautor: klaudia » 3 years ago

Ja dostalam taka informacje mailowa: "w dniu przekazania mieszkania otrzymaja Panstwo tak zwana "zielona karte". Z tym dokumentem beda Panstwo upowaznieni do podposania ukowy z Tauronem na dostawe energii. Do czasu zamontowania indywidualnyxh licznikow w lokalu nie bedzie pradu."

k_j1

A to w takim razie te 350zł za co będziemy płacić? Za prąd na korytarzu? To są chyba jakieś żarty...

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

klaudia pisze:Zgodnie z informacja od doradcy z Rafina dopiero w dniu odbioru kazdy najemca dostanie tzw. Zielona karte, ktora pozwoli udac sie do Tauronu i zlozyc wniosek o podlaczenie pradu. Trwa to od tygodnia, nawet do trzech. Do tego czasu pradu w mieszkaniu nie bedzie. Z tego co jeszcze sie dowiadywalam raczej bedzie bez szans z pociagnieciem pradu np. Z korytarza.

Moich dwoch znajomych odbierajacych mieszkania w przeciagu ostatniego roku w i2 pojechalo do Tauronu i podpisalo umowe w dzien odbioru/dzien po. Mieli montaz licznikow do 3 dni po wizycie, wiec te terminy podane przez dewelopera sa wyssane z palca. Zreszta zastanawia mnie dlaczego nasz deweloper narzuca nam Tauron, jezeli rynek energii mieszkaniowej w Polsce sie uwolnil i jest dowolnosc wyboru dostawcy.

Do tego ten zapis z umowy o 350 zl oplaty ryczaltowej do czasu zalozenia licznikow, a z drugiej strony powyzsze deklaracje dewelopera, ze pradu nie bedzie sa bardzo zastanawiajce.

EDIT: Znajomy mi napisal, ze sasiedzi ciagneli prad z szafki z samego dolu budynku + oni sami pozyczali prad sasiadom, bo mieli wczesniej podlaczone liczniki z Tauronu. Z drugiej strony z tego co czytam, jedna z pierwszych rzeczy jakie sie sprawdza przy odbiorze mieszkania jest napiecia w gniazdkach elektrycznych. Sam juz nie wiem co mam myslec o tym :D

Wróć do „Urządzanie mieszkania”