Energia elektryczna

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

natlas
Brama: 10G

Re: Energia elektryczna

Postautor: natlas » 3 years ago

Zastanawia mnie jak można sprawdzić przy odbiorze czy instalacja elektryczna została prawidłowo położona, jeśli nie będzie prądu w gniazdkach. Jeśli to wyjdzie przy wykańczaniu mieszkania dopiero (mieliśmy taką sytuację w nowym mieszkaniu, które wynajmowaliśmy - nigdy nie udało nam się skorzystać z fikuśnych lampeczek zamontowanych w kuchni, bo nie dochodził do nich prąd), to mnie coś chyba trafi. Oznacza to opóźnienia, nie wiem - kucie ścian? No i co najgorsze dobijanie się z prośbą o usunięcie usterek do dewelopera, a z ich terminowością różnie bywa.

Też tak rozumiałam zapis w umowie, że owszem płacimy 350zł za prąd przed zainstalowaniem swoich liczników, ale ten prąd jest i dochodzi do mieszkania. W innym wypadku finansuję budowę po prostu.

Czarny
Brama: 10F

Postautor: Czarny » 3 years ago

Administrator pisze:
klaudia pisze:Zgodnie z informacja od doradcy z Rafina dopiero w dniu odbioru kazdy najemca dostanie tzw. Zielona karte, ktora pozwoli udac sie do Tauronu i zlozyc wniosek o podlaczenie pradu. Trwa to od tygodnia, nawet do trzech. Do tego czasu pradu w mieszkaniu nie bedzie. Z tego co jeszcze sie dowiadywalam raczej bedzie bez szans z pociagnieciem pradu np. Z korytarza.

Moich dwoch znajomych odbierajacych mieszkania w przeciagu ostatniego roku w i2 pojechalo do Tauronu i podpisalo umowe w dzien odbioru/dzien po. Mieli montaz licznikow do 3 dni po wizycie, wiec te terminy podane przez dewelopera sa wyssane z palca. Zreszta zastanawia mnie dlaczego nasz deweloper narzuca nam Tauron, jezeli rynek energii mieszkaniowej w Polsce sie uwolnil i jest dowolnosc wyboru dostawcy.

Na terenie Dolnegśląska działa w zasadzie jeden operator systemu dystrybucyjnego (OSD) czyli Tauron. Należy do nich infrastruktura, którą dostarczana jest energia elektryczna i urządzenia pomiarowe. Aby dostać licznik należy podpisać umowę z Tauronem. OSD będzie co miesiąc kasował swoją działkę w postaci tzw. opłaty dystrybucyjnej.

Rynek energii jest uwolniony zatem gdy mamy już licznik możemy podpisać umowę z dowolnym dystrybutorem energii elektrycznej. Może być to zarówno Tauron jak również jeden z wielu innych podmiotów działających na rynku.

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

Jutro bede kontaktowal sie z deweloperem w tej sprawie i wyjasnial jak bedzie wygladac sytuacja z pradem w porownaniu do zapisow w umowie. Proponuje wam zrobic to samo :)

fraszka

Postautor: fraszka » 3 years ago

Na etapie podpisywania umowy zapytałam dokładnie przedstawiciela dewelopera o ten zapis z umowy i po wyjaśnieniu pytam więc "mam płacić za prąd, którego w rzeczywistości nie będę mogła używać? -no w zasadzie... tak"
Tak więc nie ma co liczyć na to, że będzie prąd. :?

katicza

Postautor: katicza » 3 years ago

Już wszystko wiem - prądu nie będzie! Przy odbiorze dostajemy tą zieloną kartę i dopiero sami prąd załatwiamy. Ile to potrwa? Od 2 dni do 2 tygodni. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem załamana...

k_j1

Postautor: k_j1 » 3 years ago

ok... to w takim razie nie tracę nadziei że prąd będzie można przeciągnąć z korytarza:( Bo w końcu te 350zł za coś płacimy.

katicza

Postautor: katicza » 3 years ago

No właśnie nie byli mi w stanie wyjaśnić skąd te 350 zł, że jak załatwimy prąd w pierwszym miesiącu to nie będziemy płacić.... czyli co to za kwota i o co z tym chodzi to ja nie wiem ...

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Postautor: Administrator » 3 years ago

Dostalismy podobna informacje. W dniu odbioru otrzymamy "zielona karte" z ktora powinnismy sie udac do Tauronu i wnioskowac o zalozenie licznikow. Proces ten trwa do 2 tygodni roboczych. W dniu odbioru nie bedzie pradu w gniazdkach i nie bedzie go dopoki nie zostana zalozone liczniki

Deweloper na pytanie co z ryczaltem 350 zl za prad unika odpowiedzi i zaslania sie tym, ze taka zostala podpisana umowa i tyle. Nie udziela informacji z jakiej racji ma byc placzony ryczalt i dlaczego taki zapis pojawil sie w umowie jezeli pradu ma nie byc.
Bedziemy weryfikowac ten zapis razem z kancelaria prawna.

ZENADA

k_j1

Postautor: k_j1 » 3 years ago

Administrator pisze:Dostalismy podobna informacje. W dniu odbioru otrzymamy "zielona karte" z ktora powinnismy sie udac do Tauronu i wnioskowac o zalozenie licznikow. Proces ten trwa do 2 tygodni roboczych. W dniu odbioru nie bedzie pradu w gniazdkach i nie bedzie go dopoki nie zostana zalozone liczniki

Deweloper na pytanie co z ryczaltem 350 zl za prad unika odpowiedzi i zaslania sie tym, ze taka zostala podpisana umowa i tyle. Nie udziela informacji z jakiej racji ma byc placzony ryczalt i dlaczego taki zapis pojawil sie w umowie jezeli pradu ma nie byc.
Bedziemy weryfikowac ten zapis razem z kancelaria prawna.

ZENADA

To daj proszę znać co prawnik o tym myśli. Jak dla mnie, jest to oszustwo...

tom
Site Admin
Brama: 10G

Postautor: tom » 3 years ago

Poprosimy w takim razie o oficjalne stanowisko naszego kochanego dewelopera tutaj.

Wróć do „Urządzanie mieszkania”