Mała (3.88m2) łazienka w 40m2

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

Wybrzeżanka
Brama: 10E

Mała (3.88m2) łazienka w 40m2

Postautor: Wybrzeżanka » 3 years ago

Czy jest na forum posiadacz łazienki 3.88m2 w 40m2, który ma już koncepcję jak ją zagospodarować i chciałby się podzielić?
Od kilku tygodnie zmieniam plan z prysznica na wannę i nie mogę zaplanować sensownie ułożenia umywali i pralki (pod jednym blatem?).
Obrazek

piotr

Re: Mała (3.88m2) łazienka w 40m2

Postautor: piotr » 3 years ago

bardzo podobna do naszej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr

Postautor: piotr » 3 years ago

kolor
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kermit

Postautor: Kermit » 3 years ago

Wybrzeżanka pisze:Czy jest na forum posiadacz łazienki 3.88m2 w 40m2, który ma już koncepcję jak ją zagospodarować i chciałby się podzielić?
Od kilku tygodnie zmieniam plan z prysznica na wannę i nie mogę zaplanować sensownie ułożenia umywali i pralki (pod jednym blatem?).
Obrazek

Mój pomysł jest zbieżny z Twoim. Wspólna zabudowa pralki i szafki pod umywalkę.
Natomiast problem mam z grzejnikiem. Jest on bardzo blisko ściany, na której stanie stelaż wc i mocno zastanawiam się, czy go nie przesunąć w kierunku drzwi, aby móc z rozmysłem zaplanować zabudowę.

Wybrzeżanka

piotr pisze:bardzo podobna do naszej

Dziękuję Piotr, u Ciebie jest możliwe fajne rozwiązanie, pralka i geberit na tej samej ścianie. Bardzo ładna wizualizacja, tworzyłeś sam w programie?

Wybrzeżanka

Kermit pisze:
Wybrzeżanka pisze:Czy jest na forum posiadacz łazienki 3.88m2 w 40m2, który ma już koncepcję jak ją zagospodarować i chciałby się podzielić?
Obrazek

Mój pomysł jest zbieżny z Twoim. Wspólna zabudowa pralki i szafki pod umywalkę.
Natomiast problem mam z grzejnikiem. Jest on bardzo blisko ściany, na której stanie stelaż wc i mocno zastanawiam się, czy go nie przesunąć w kierunku drzwi, aby móc z rozmysłem zaplanować zabudowę.

Tak samo jak u mnie. Pan od remontu, zaproponował przesunięcie kaloryfera o 10 cm do drzwi, żeby móc w ogóle zrobić szafkę nad geberitem.

ewa
Brama: 10G

Postautor: ewa » 3 years ago

Wybrzeżanka pisze:Tak samo jak u mnie. Pan od remontu, zaproponował przesunięcie kaloryfera o 10 cm do drzwi, żeby móc w ogóle zrobić szafkę nad geberitem.

Nam Pan od remontu zaproponował przenieść grzejnik na drugi koniec ściany, zdecydowanie bardziej sensowne rozwiązanie, dzięki temu nie będziemy się obijać o grzejnik i wychodząc z kąpieli obok będą wisiały suszące się z ręczniki.

Mam pytanie, czy na tym planie widzę prysznic bez brodzika? Ekipa remontowa powiedziała Wam, ze jest możliwość zastosowania takiego rozwiązania?

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

My będziemy mieć prysznic bez brodzika, ale już w styczniu poprzedniego roku zgłosiliśmy taki fakt i mamy w posadzce zatopione rury umożliwiające montaż odpływu liniowego, będzie tylko konieczność wykucia zagłębienia na syfon oraz frezowanie spadu.

ewa
Brama: 10G

Postautor: ewa » 3 years ago

pixeldepth pisze:My będziemy mieć prysznic bez brodzika, ale już w styczniu poprzedniego roku zgłosiliśmy taki fakt i mamy w posadzce zatopione rury umożliwiające montaż odpływu liniowego, będzie tylko konieczność wykucia zagłębienia na syfon oraz frezowanie spadu.

Wszystko jasne :) Dziękuję za odpowiedź, rozwiało to moje wątpliwości i podejrzenia.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

Jeśli by się koniecznie chciało zrobić to na tym etapie, to trzeba by skuć wylewkę i położyć tam odpływ. Problemem może być tylko wykonanie podłączenia do pionu kanalizacyjnego, ponieważ konieczny jest odpowiedni spadek i nie da się tego gdzie indziej dokonać. Problemem przy skuwaniu może być także ryzyko uszkodzenia instalacji które są poprowadzone w warstwie posadzki (prąd,woda i ogrzewanie). My dla pewności zrobiliśmy sobie zdjęcie rozmieszenia tych elementów przed wykonaniem wylewki aby wiedzieć, gdzie można umieścić syfon bez uszkadzania istniejących elementów :)

Wróć do „Urządzanie mieszkania”