tynki 3 kategorii

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

piotr

tynki 3 kategorii

Postautor: piotr » 3 years ago

Chcialem poruszyć temat tynków. Tynki jakie mamy są kategorii III. zgodnie z tą kategrią są stosunkowo nierówne – zacierane na ostro.
Oznacza to, że mogą sciany po malowaniu źle wyglądać i bez kładzenia gładzi się nie obejdzie. Ja już jestem po 2 malowaniu i rzeczywiscie sicany w niektorych miejscach wygladaja źle. Gladzi nie dawalem na sciany łatałem tylko dziury i nierówności

Nawet nie pomyslalem o tym, ze deweloper moze oddac mieszkanie w stanie nie nadajacym sie do malowania bez poprzedniego przygotownia scian i nalozeniu gladzi na calosc. Jakos zalozylismy, ze wystarczy grunt+farba podkladowa+2 razy lateks.

Czy ma ktos juz sicany pomalowane na finisz? jak to wyglada bez gladzi?

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Re: tynki 3 kategorii

Postautor: Administrator » 3 years ago

Nie planowalem, ale widze, ze musze dodac w swojej wycenie kladzenie gladzi... przynajmniej w salonie i sypialni.

Po tym ile wad maja mieszkania, pekajacych posadzkach, mokrych sufitach i szafach bez zabudowy juz chyba nic mnie nie zdziwi. Dzisiaj zabilo mnie, ze "specjalisci" od wykonawcy wcisneli nam kable rtv w dylatacje zamiast wydrazyc kanal w wylewce.
Czy tych ludzi ktokolwiek pilnuje kto ma wyksztalcenie wyzsze/jest inzynierem?

Moze jak opre sie o barierke na balkonie to ona odpadnie, bo Pan X zamiast nadzorowac wszystko konczyl wtedy piwko albo zalatwial potrzeby fizjologiczne na podloge w innym mieszkaniu (historia z innego tematu nr 1) badz konczyl papieroska i wcisnal go w dylatacje (historia nr 2) i nie przypilnowal dokrecenia sruby przez Pana Y? Jak my mamy czuc sie bezpiecznie na osiedlu na ktorym z szaf balkonowych moga wypadac rozne elementy?

Slyszalem i czytalem o wielu historiach zwiazanych z deweloperami, ale to co dzieje sie w naszym budynku nadaje sie do SUPERWIZJERA, a nie na miejsce w rankingu TOP10 deweloperow Wroclawia (Aktualnosci na stronie RAFINU).

Tyle, wybacz za offtopic.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

Pan od odbioru zaznaczył nam, że tynki jak najbardziej mieszczą się w kategorii 3 i nie można w tej kwestii mieć pretensji do dewelopera, ponieważ wywiązał się z określonego standardu, a to że ściany nie nadają się od razu do malowania mogliśmy wnioskować przeglądając standard wykończenia :)
Poinformował nas, że pomimo tego iż jest to kategoria 3 i mieści się to w w tym standardzie, to deweloper mógł się jednak bardziej postarać i wykończyć je bardziej estetycznie.

Administrator
Site Admin

Przypomniałem sobie, że nasz fachowiec od odbiorów też zwrócił na to uwagę i rzeczywiście powiedział, że jak na tynki III kategorii to nie ma się do czego przyczepić i jest ok, ale poleca położenie gładzi - szczególnie w pokojach, które będą doświetlone przez światło słoneczne.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

U nas się dziwił, że mamy aż tak proste tynki (w porównaniu z innymi z tej inwestycji) i w zasadzie nie miał się do czego przyczepić - kąty i płaszczyzny idealne. Wydaje mi się, że mieliśmy szczęście ponieważ tynki wykonane były u nas już w okolicach października i wnioskuję, że wtedy wykonawcy nie mieli jeszcze takiej presji czasowej i po prostu bardziej się starali.

Administrator
Site Admin

U nas podobnie. Stwierdził nawet, że jeżeli chodzi o tynki o kąty proste to są tak idealne, że można kalibrować narzędzia na nich i rzadko spotyka się z tak dobrą robotą.

Slawek

Postautor: Slawek » 3 years ago

U nas tynki są słabe, szczególnie narożniki. Trochę walczyliśmy z deweloperem, żeby po poprawiali i coś tam zrobili, jest trochę lepiej.
Wykonawca polecił nam farbę firmy Bondex (matową), która ma ukryć niedoskonałości.
Zobaczymy jutro jak pomalujemy :)

EDIT: w sumie farba daje radę. Przed malowaniem trochę bawiliśmy się ze Śmigiem, ale szybko poszło, a efekt jest lepszy niż oczekiwałem

ewa
Brama: 10G

Postautor: ewa » 3 years ago

Slawek pisze:U nas tynki są słabe, szczególnie narożniki. Trochę walczyliśmy z deweloperem, żeby po poprawiali i coś tam zrobili, jest trochę lepiej.
Wykonawca polecił nam farbę firmy Bondex (matową), która ma ukryć niedoskonałości.
Zobaczymy jutro jak pomalujemy :)

EDIT: w sumie farba daje radę. Przed malowaniem trochę bawiliśmy się ze Śmigiem, ale szybko poszło, a efekt jest lepszy niż oczekiwałem

U nas ściany popękały tydzień po malowaniu, na szczęście nie inwestowaliśmy w droższe farby.
Mamy pęknięcia pionowe i poziomie, jedno szczególnie widoczne (pionowe), idące przez 3/4 wysokości ściany.

Slawek

Postautor: Slawek » 3 years ago

a mieliście nacięcia na łączeniu między ścianą a sufitem?

Normalne, że ściany będą pękać. Trzeba będzie zgłosić deweloperowi niech naprawia i maluje ściany...

CPS
Brama: 10G

Postautor: CPS » 3 years ago

Slawek pisze:Normalne, że ściany będą pękać. Trzeba będzie zgłosić deweloperowi niech naprawia i maluje ściany...

Raczej nie ma szans na naprawę z ich strony.

Wróć do „Urządzanie mieszkania”