Pękające ściany

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

CPS
Brama: 10G

Pękające ściany

Postautor: CPS » 3 years ago

Czy pękają wam już ściany?
Bo niestety u nas już tak, a szczególnie na ścianie nośnej ... eh a kilka dni temu zostało pomalowane mieszkanie :roll: :(

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Re: Pękające ściany

Postautor: Administrator » 3 years ago

Ponoć fizelina działa cuda.

Niestety z tego co wiem pękające ściany (tynki) nie podlegają gwarancji ani naprawom, ponieważ pęknięcia to naturalna kolej rzeczy przy osiadaniu budynku. Mogę się mylić :p

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

Pękające ściany są standardem w nowym budownictwie. Najbardziej narażone są łączenia ściany nośnej żelbetowej z bloczkami silikatowymi. U mnie takie pęknięcie występuje w sypialni. Pekanie łączenia ścian z sufitem też jest prawie pewne, tutaj Pan od odbioru powiedział nam, że teoretycznie deweloper powinien odseparować tynk na suficie z tynkiem na ścianie. Ja będę nacinał to połączenie, aby rysa nie zeszła z krawędzi na ścianę lub sufit - taka sytuacja ma miejsce u nas także w sypialni.
Tak jak zostało wspomniane wyżej najlepsza jest flizelina. Gdy ściana jest tylko malowana to jest to w miarę proste do naprawy (bez brudu się nie obejdzie) ale gorsza sytuacja ma miejsce w przypadku płytek ceramicznych. Jeśli nie zastosuje się specjalnego elastycznego kleju (czasem także dodatkowego zbrojenia zaprawy siatką nylonową) mogą także pęknąć płytki, co stanowi znacznie większy problem. U nas w łazience wystąpiło pęknięcie schodkowe - po spoinie silikatów i będę musiał to bardzo dokładnie zabezpieczyć.

Kamisa2017

Postautor: Kamisa2017 » 3 years ago

Odnośnie ścian, czy dawaliście dodatkowe gładzie? Czy malowanie na czysto od razu.. Obawiam się, że bez gładzi się nie obejdzie, a to jak wiadomo dodatkowy koszt..

CPS
Brama: 10G

Postautor: CPS » 3 years ago

Kamisa2017 pisze:Odnośnie ścian, czy dawaliście dodatkowe gładzie? Czy malowanie na czysto od razu.. Obawiam się, że bez gładzi się nie obejdzie, a to jak wiadomo dodatkowy koszt..

Dawaliśmy.

Wróć do „Urządzanie mieszkania”