brak węgarka

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

piotr

brak węgarka

Postautor: piotr » 3 years ago

czy ma ktos z was podony problem?
w jednym z otworow na drzwi węgarek jest tylko z jednej strony co powoduje nie małe problemy:
- nie da sie zalozyc oscieznicy regulowanej na drzwi 80cm. Nawet dorobienie węgarka nie zalatwia sprawę bo ościeżnica regulowna nie zmiesci sie i trzeba ciąć po długości co łatwe nie jest
- ościeżnica stała będzie wymagała kucia węgarka bo tez w obecnym otworze sie nie zmiesci

Tak czy inaczej w wersji obecnej nie ma to sensu bo ani takiej ani takiej bez przeróbek budowlanych się nie obejdzie. Jedyna opcja to drzwi 70cm. Projektant ma w projekcie drzwi 80 wiec jakos chcial je zamontowac, pytanie jak?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

40m2
Brama: 10E

Re: brak węgarka

Postautor: 40m2 » 3 years ago

Też tak mam, projekt projektem 80, a w rzeczywistości drzwi do sypialni musze wstawic 70, bo innej opcji nie mam. Na szczęście w łazience juz jest to 80.

Administrator
Site Admin

Postautor: Administrator » 3 years ago

U nas sytuacja jest podobna, z tą różnicą, że po prostu przesuwamy otwór drzwiowy w lewo i dobudujemy kawałek ściany po prawej żeby ościeżnica miała się gdzie "zaczepić".

Tak czy siak trochę słabe rozwiązanie projektowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr

Postautor: piotr » 3 years ago

o kurcze....
czyli
- jeden sąsiad ma drzwi 70
- drugi przesuwa sciany
bo wizja projektanta nie ma zastosowania w praktyce...

ewa
Brama: 10G

Postautor: ewa » 3 years ago

My też musieliśmy przesuwać :D

Aguti
Brama: 10G

Postautor: Aguti » 3 years ago

U nas jest malutki 4-centymetrowy węgarek i musimy dopłacić za drzwi niestandardowe, jeśli chcemy mieć wszędzie ten sam model :(

Slawek

Postautor: Slawek » 3 years ago

U mnie jest ten sam problem.
Wykonawca zaproponował, że w takiej sytuacji można dociąć ościeżnicę i to będzie robił. Ponoć jest to lepsze rozwiązanie niż mniejsze drzwi.
Nie mam jeszcze tego zrobionego więc cieżko mi ocenić, ale ufam, że wie co mówi (to pierwsza firma z którą się spotkałem i mogę z czystym sumieniem polecić widząc jak wykonali pierwszy etap prac)

Wróć do „Urządzanie mieszkania”